
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12 mm |
| Width | 12 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Height | 1.6 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 491.013741 mg |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, I²C, I²S, SPI, UART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 52 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 2 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Number of USB Channels | 1 |
| ADC Resolution | 2 x 16 bit |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
| Packaging | Tray |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
Stock: 295
Distributors
pcbx
Unit Price$8.00385
Ext.Price$8.00385
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.00385 | $8.00385 |
| 10 | $5.61347 | $56.13470 |
| 25 | $5.59685 | $139.92125 |
| 50 | $5.58028 | $279.01400 |
| 100 | $5.56376 | $556.37600 |
| 300 | $5.54728 | $1664.18400 |
| 500 | $5.53085 | $2765.42500 |
| 1000 | $5.51447 | $5514.47000 |
| 3000 | $5.49814 | $16494.42000 |
| 5000 | $5.48181 | $27409.05000 |
